ALAÇATI SUN BUTİK OTEL

Minik konukevimizin minik sitesine hoşgeldiniz.

Alaçatı otellerine yıllarca Butik otel dediler. Bizce bizim otelimiz pek butik değil olsa olsa sempatik otel olabilir.

Zamanınızı almamak için çok kısaca binamızdan bahsedelim. Alaçatı'nın ortasında tamamen taştan yapılmış tüm ahşap kısımları sakız adasından getirilmiş deli kestane ağacından yapılan bu binanın Cami meydanı ile arasında 50 metre var yok. Yapılış tarihi tam bilinmiyor ancak 1830'lu yıllar olduğu düşünülüyor. 1865 yılında esaslı tamir görüp üzerine bir kat ilave ediliyor. Üst katı yapan rum usta, odaların birindeki koca taşa grek alfabesi ile kendisinin ve sevgilisinin adının baş harflerini kazıyıp etrafına kalp işareti çizip 1865 yazısını kazıyor. Böylece yüzyıllar sonrası için kayıt taşı oluşturuyor.

Üst katta bulunan toplam dört oda konuklarımız için hazırlandı. Tüm odalara tv, buzdolabı, klima, kablosuz internet ve banyo ilave edildi. Alt katta bulunan giriş katı ve küçük bahçe sizlerin rahatça oturup sobet etmeniz,müzik dinlemeniz, film seyretmeniz , yemek ve kahvaltı için ayrıldı.

Değerli konuklarımız sizlerin rahatı için konuk evimizde herşeyin olmasını isterdik , ancak 160 yaşındaki binamız düşündüklerimizin bir çoğuna izin vermedi. Yinede evinizi aratmak istemiyoruz ama biliyoruz ki Hiçbir mekân insanın kendi evi gibi olamaz...

Bütün yıl boyunca açığız , kışın Alaçatı'yı yaşamak isteyenler için şömineli bir odamız var. Diğerleri klima ile ısınıyor.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz ve bu açıklamaları okuma nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.